Tomasz Sętowski  

From The Art and Popular Culture Encyclopedia

Jump to: navigation, search

Related e

Wikipedia
Wiktionary
Shop


Featured:

Tomasz Sętowski (ur. 14 czerwca 1961 w Częstochowie) - plastyk, absolwent IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie (matura 1980), następnie częstochowskiej WSP, uznawany przez wielu krytyków sztuki za jednego z najbardziej interesujących polskich artystów współczesnychTemplate:Fakt, z powodzeniem łączących walory artystyczne z zapotrzebowaniem odbiorców.

Autor prac pokazywanych na wystawach zbiorowych (m.in. „Surrealiści polscy” Triennale „Sacrum”) i indywidualnych w najlepszych polskich oraz zagranicznych galeriach, m.in. Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie i Anny Kareńskiej w Poznaniu, Stricoff Fine Art Ltd.i InterArt w Nowym Jorku; były przedstawiane na łamach czasopism - m.in. wielokrotnie w miesięczniku "Fantastyka". Jego dzieła znajdują się w kolekcjach Teresy Żylis-Gary i Bogusława Kaczyńskiego, jedno z nich zdobiło okładkę książki Waldemara Łysiaka "Statek".

Z zasady nie uczestniczy w konkursach plastycznych. Jest zaliczany do twórców nurtu zwanego "realizmem magicznym". Maluje tradycyjną metodą: olej na płótnie, w ostatnich latach prezentował jednak także grafiki - najczęściej szkice do obrazów i wykonywane okazjonalnie rzeźby.

Jego Muzeum Wyobraźni - galeria autorska znajdująca się przy ul. Oławskiej 2 w Częstochowie - to pracownia a zarazem miejsce spotkań twórców, z autorską aranżacją wnętrz, stwarzające możliwość rozmowy z samym artystą i kontemplacji jego dzieł, jedna z atrakcji turystycznych miasta. Na rynku księgarskim dostępny jest jego album "Muzeum Wyobraźni" wydany w 2003 roku przez Muza SA, 3 lata wcześniej ukazał się album "Teatr Magiczny" nakładem tego samego wydawnictwa.
Unless indicated otherwise, the text in this article is either based on Wikipedia article "Tomasz Sętowski" or another language Wikipedia page thereof used under the terms of the GNU Free Documentation License; or on research by Jahsonic and friends. See Art and Popular Culture's copyright notice.

Personal tools